[http://strona.piaski-wlkp.pl/]
Gmina Piaski - Oficjalny serwis internetowy

XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego


Dodano dnia 2018-11-28 13:30:11

25 listopada w sali widowiskowej GOK odbył się 17 Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego. W tegorocznej edycji wystartowało 21 finalistów, reprezentujących szkoły, placówki opiekuńcze i warsztaty terapii zajęciowej z terenu powiatu gostyńskiego.
O godzinie trzynastej recytatorów, opiekunów, zaproszonych gości, fundatorów nagród i członków jury powitał prowadzący Sebastian Nowak, który chwilę później zaprosił do wysłuchania okolicznościowego referatu pt. "Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Gostyńskiej" wygłoszonego przez p. Grzegorza Wojciechowskiego.

Kolejnym, najważniejszym punktem programu były prezentacje recytatorów, oceniane przez jurorów: Barbarę Głowinkowską, Natalię Hajnsz i Jana Głowinkowskiego. Jako pierwsi zaprezentowali się finaliści w kategorii osób niepełnosprawnych, po nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Prezentacje trwały prawie dwie godziny. Po ich zakończeniu jury rozpoczęło obrady, zaś uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek, po którym wysłuchali koncertu instrumentalnego w wykonaniu rodzeństwa: Kingi i Antoniego Kaczmarków. Koncert bardzo się podobał, czego wyrazem były gromkie oklaski widowni. Podsumowania konkursu dokonała przewodnicząca jury p. Barbara Głowinkowska, która podziękowała uczestnikom za piękną recytację, ich opiekunom oraz organizatorom za zaangażowanie i organizację konkursu.WYNIKI:

Kat. osób niepełnosprawnych:

1 miejsce - Halina Skwarczyńska

2 miejsce - Małgorzata Golina

3 miejsce - Weronika MarciniakKat. szkół podstawowych:

1 miejsce - Zofia Andrzejczak

2 miejsce - Antonina Olejnik

3 miejsce - Antonina RegulskaKat. gimnazjów:

1 miejsce - Krzysztof Nowak

2 miejsce - Michalina Kordus

3 miejsce - Aleksandra Hajduk

wyróżnienia: Łucja Ofierzyńska, Wiktoria Praczyk, Maria Nowak, Julia CiesielskaKat. szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce - Jagna Knapp

2 miejsce - nie przyznano

3 miejsce - Kinga ProzorowskaWarto podkreślić, że Jagna Knapp oprócz zwycięstwa w swojej kategorii zdobyła również GRAND PRIX i NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

Dodatkowe nagrody przyznano: Aleksandrze Hajduk za najlepszą recytację poezji Kaspra Miaskowskiego oraz Zofii Andrzejczak za najlepszą recytację poezji o charakterze patriotycznym.

Zwycięzcy o trzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, zaś wszyscy finaliści i ich opiekunowie podziękowania i okolicznościowe upominki.

Organizatorzy wręczyli również podziękowania patronom honorowym, fundatorom nagród, jurorom, oraz wykonawcom koncertu.

Bardzo miłym akcentem było wręczenie przez p. Krzysztofa Deutscha, reprezentującego starostę powiatu gostyńskiego podziękowań dla dyrektora GOK Piaski p. Jana Nawrota za wieloletni wkład pracy w przygotowanie konkursu.Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację konkursu:

- Staroście Powiatu Gostyńskiego i Wójtowi Gminy Piaski za sprawowanie patronatu honorowego oraz ufundowanie nagród i upominków

- p. Krzysztofowi Deutschowi za ufundowanie Nagrody Publiczności

- radnym gminy Piaski z ramienia Forum Demokratycznego za ufundowanie nagrody dla najlepszego recytatora poezji Kaspra Miaskowskiego.