[http://strona.piaski-wlkp.pl/]
Gmina Piaski - Oficjalny serwis internetowy

Zaprezentowali się w Strzelcach Wielkich


Dodano dnia 2019-10-07 07:32:47

Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie pikniku sołeckiego w Strzelcach Wielkich karatecy z TKKF „TĘCZA” w Gostyniu. Pokaz był jedną z wielu atrakcji zaplanowanych przez organizatorów.
Pokaz poprowadził Shihan Waldemar Szwedek (7. Dan). Witając wszystkich, przypomniał, że – „Karate ni sente nashi” (karate nie jest sztuką agresji), podkreślając, że karate to sztuka obrony przy pomocy pustych rąk i nóg. Karate jest przede wszystkim drogą do samodoskonalenia.
Reprezentanci klubu karate shotokan (obok wspomnianego wyżej W. Szwedka mistrzowie: Mieczysław Polewski – 4. Dan, Mirosław Sobkowiak – 4. Dan, Marcin Danek – 2. Dan oraz grupa młodych adeptów karate: Daria Pietrzyk, Agnieszka Leciej i Piotr Feledziak) pokazali elementy treningu karate: elementy kihonu, czyli wielokrotnego powtarzania bloków, uderzeń i kopnięć, elementy kumite, czyli walki sportowej, prowadzonej z pełną kontrolą uderzeń, elementy samoobrony z wykorzystaniem dźwigni i rzutów, oraz kata, czyli układów technik wykorzystywanych w walce z kilkoma przeciwnikami, po wykorzystanie bloków, przechwytów i podcięć, w tym przed atakiem nożem i innymi niebezpiecznymi narzędziami, np. mieczem. Na koniec zaprezentowano pokaz tameshi waza, czyli element treningu mistrzów polegający na łamaniu twardych przedmiotów przy pomocy np. techniki shuto, czyli uderzenia kantem dłoni czy yoko geri – kopnięcie boczne.
Uczestnicy festynu nagrodzili pokaz karateków gromkimi brawami.
Organizację pokazu wsparło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Przypominamy, że klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.