[http://strona.piaski-wlkp.pl/]
Gmina Piaski - Oficjalny serwis internetowy

Piknik Naukowy po raz trzeci


Dodano dnia 2019-10-07 08:46:58

Zabawa i nauka dla całych rodzin w sobotnie popołudnie w Szkole Podstawowej w Piaskach
Na zaproszenie Fundacji Fabryka Pomysłów, pod patronatem Wójta Gminy Piaski w sobotę 5 października br. setki mieszkańców Powiatu Gostyńskiego spotkało się na „Trzecim Rodzinnym Pikniku Naukowym” realizowanym pod hasłem PLANETA ZIEMIA I JEJ ŻYWIOŁY w murach Szkoły Podstawowej w Piaskach. Dzięki pomysłom i zaangażowaniu Fundacji oraz wielu wolontariuszy rodzinny piknik mógł dojść do skutku. Piknik skierowany był do dzieci oraz ich rodziców. Wydarzenie ma za zadanie budzić w dzieciach ciekawość świata, aktywność w przyswajaniu wiedzy oraz radość spędzania czasu w gronie rodzinnym. Ważnym elementem, na który Fundacja zwróciła w tym roku uwagę mieszkańców Powiatu Gostyńskiego była Ziemia i jej żywioły. W ramach Pikniku zaplanowano wiele atrakcji m. in. gaszenie palącego się auta, akcja ratunkowa strażaków, pokaz sikawek konnych, multimedialny „domek zagrożeń”, pokaz modeli latających, skamielin, Lego Mindstorms, drukarek 3D, odnawialnych źródeł energii, zabawy i sztuczki z bańkami mydlanymi, zabawy z ozobotami, robotami oraz klockami, pokazy i zabawy związane z działaniami ekologicznymi, recyklingowymi, prezentację firmy MONDI – co można zrobić z papieru oraz zabawy rękodzielnicze. W świetlicy szkolnej odbył się koncert bluesowy Marcina Nowaka & Chucka Fraziera, oferowano kawę lub herbatę oraz można było zjeść domowe ciasto. Na uczestników czekały dorodne dęby przekazane przez Nadleśnictwo Piaski, które uczestnicy będą mogli posadzić we własnych ogrodach.
Partnerami wydarzenia byli Szkoła Podstawowa w Piaskach; Firma MONDI; RC Gostyń, Powiatowa Straż Pożarna w Gostyniu, OSP Piaski, OSP Smogorzewo, OSP Bodzewo, OSP Rębowo, GOK Piaski, Nadleśnictwo Piaski, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu; Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, TwójRobot.pl, KGW Michałowo, Tomasz Piecuch, Szkoła Podstawowa w Szelejewie, Marcin Nowak i Chuck Frazier.
Piknik odbył się dzięki wsparciu sponsorów, którymi byli Lokalna Grupa Działania Wielkopolska Gościnna, Nadleśnictwo Piaski, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Gmina Piaski, Program „Działaj Lokalnie”, Sprzedaż i Transport Żwiru Jarosław Jędrzejczak, Stacja Demontażu Pojazdów Chwałkowo.
Mimo niezbyt sprzyjającej pogody goście z całego powiatu licznie uczestniczyli w przygotowanym programie.
Już dziś organizatorzy zapraszają na kolejny piknik, który odbędzie się w przyszłym roku.