[http://strona.piaski-wlkp.pl/]
Gmina Piaski - Oficjalny serwis internetowy

Dni Piasków


Dodano dnia 2013-07-17 09:20:40

Gmina świętowała.
7 maja na piaskowskim stadionie odbył się blok imprez zorganizowanych w ramach drugiego dnia obchodów 14 Dni Piasków. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.15 koncertem Kapeli „Piaskowanie”, która zaprezentowała swoje najnowsze przeboje muzyki podwórkowej. Pół godziny później na płytę stadionu wmaszerowało 11 reprezentacji, aby wziąć udział w Turnieju Wsi Gminy Piaski. Były to drużyny: RĘBOWA, SMOGORZEWA, MICHAŁOWA, BODZEWKA, GRABONOGA, DRZĘCZEWA I, SZELEJEWA I, STRZELEC WIELKICH, GODUROWA, BODZEWA oraz PIASKÓW (kolejność drużyn wg wylosowanych numerów startowych).

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wójt Zenon Norman. Drużyny rywalizowały w ośmiu konkurencjach sprawnościowych: torze przeszkód, slalomie z tyczkami, rzucie piłką lekarską, toczeniu dużej opony ciągnikowej, „żywej butelce”, rzucie jajkiem na odległość, cięciu pnia piłą ręczną oraz tzw. „kręciole”. Po trwających kilka godzin zmaganiach zwycięzcami okazała się reprezentacja Bodzewa zdobywając 73 punkty, drugie miejsce wywalczyło Michałowo (70pkt), a trzecie Bodzewko (55pkt). Nagrodą dla najlepszych był czek o wartości 1500 złotych, zdobywcy drugiego miejsca otrzymali czek na kwotę 1000 złotych, trzeciego 800 złotych. Czeki ufundował Samorząd Gminy Piaski. Pierwsza trójka uhonorowana została również pucharami. Pozostałe drużyny nagrodzono czekami o wartości 400 złotych. Wszystkie ekipy otrzymały również pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali Wójt Zenon Norman, Przewodnicząca Rady Gminy Irena Różalska oraz Sekretarz Gminy Wiesław Glapka. Około godziny osiemnastej na plenerowej scenie pojawiła się Urszula Chojan z Country Show Band’em. Poznańska piosenkarka, wraz z zespołem, przez ponad godzinę zabawiała publiczność folkowymi przebojami w stylu country.

Klimat muzyczny zmienił się na bardziej „drapieżny” wraz z wejściem na scenę rockowej kapeli The G(h)ost z Gostynia, która  bawiła publiczność do godziny 20.30.

Po koncertowej części rozegrano kolejne Mistrzostwa Gminy Piaski w Rzucie Laczkiem. Zawody odbyły się po raz czternasty. Wystartowało 17 kobiet i 39 mężczyzn. Co prawda nie ustanowiono rekordu, ale laczek znów poszybował na odległość ponad 40 metrów i to za sprawą faworyta, wielokrotnego zwycięzcy zawodów Radosława Rymaniaka z Szelejewa. Wśród kobiet najlepszą, również nie po raz, okazała się Agata Przybysz z Piasków, rzucając laczkiem na odległość prawie 30 metrów. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Woźniak, także mieszkanka Piasków, a trzecie ubiegłoroczna zwyciężczyni Monika Dorsz ze Strzelec Małych. Wicemistrzem mężczyzn został Bogdan Porzucek z Piasków, trzeci był Radosław Popielas z Bodzewka. Zwycięskie "trójki" otrzymały upominki, puchary i dyplomy.

Dni Piasków zakończyła zabawa taneczna, do której przygrywał zespół Crafter.info: http://www.gokpiaski.webd.pl/