[http://strona.piaski-wlkp.pl/]
Gmina Piaski - Oficjalny serwis internetowy

Edukacja ekologiczna od najmłodszych lat


Dodano dnia 2013-09-18 07:23:01

Podnoszenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych jest możliwe poprzez edukację dzieci już od najmłodszych lat. Bardzo istotne jest dawanie naszym pociechom dobrych przykładów postępowania w zakresie ochrony środowiska, a tym samym dbanie o zdrowe, czyste otoczenie. Oczywiście nie na wszystko mamy wpływ, jednak to nasze codzienne, „małe” wybory i postawa przyczyniają się w sposób pośredni do lepszego lub gorszego stanu środowiska w jakim żyjemy.
Nauka ekologii i postępowania w zgodzie z naturą to poszerzanie wiedzy, podnoszenie umiejętności, nauka bycia świadomym i odpowiedzialnym obywatelem.
Pierwsze postawy i zachowania ekologiczne nie przekazują dzieciom przedszkola czy szkoły, ale właśnie RODZICE. Dlatego bardzo gorąco zachęcamy świadomych potrzeby ochrony środowiska rodziców wszystkich dzieci do edukacji swoich pociech poprzez zabawę. Poniżej zamieszczamy adresy stron internetowych przeznaczonych dla dzieci i ich rodziców, wraz z propozycjami gier, zabaw oraz wieloma ciekawostkami z zakresu ochrony środowiska. W szczególności zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi właściwego postępowania z odpadami.

www.dzieci.mos.gov.pl  

www.ekodzieciaki.pl  

www.klimatdladzieci.pl