[http://strona.piaski-wlkp.pl/]
Gmina Piaski - Oficjalny serwis internetowy

Gminne zawody strażackie w Piaskach


Dodano dnia 2017-08-23 14:00:31

W dniu 18 czerwca 2017 r. na stadionie w Piaskach przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 20 drużyn (w tym 3 kobiece).
Oprócz drużyn reprezentujących jednostki OPS z terenu Gminy Piaski na zawody przybyli także goście, m. in. Wójt Gminy Piaski - Wiesław Glapka, Przewodnicząca Rady Gminy Piaski - Irena Różalska, Sekretarz Gminy - Andrzej Konieczny, proboszcz parafii w Piaskach - ks. Józef Dorociak, radni gminni i powiatowi oraz sołtysi.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, w składzie przewodniczący - sędzia główny zawodów – st. kpt. Jacek Sowiński oraz członkowie asp. Michał Jernaś, mł. asp. Maciej Klepacki, mł. asp. Bartłomiej Gościniak, mł. ogn. Piotr Matyszczak. Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami ( grupa A, C ), sztafeta CTIF 400 m ( grupa I ) oraz ćwiczenie bojowe. W pierwszej części zmierzyły się ze sobą młodzieżowe drużyny żeńskie, które miały do pokonania sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenia bojowe. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z MDP w Piaskach II, które w klasyfikacji generalnej zajęły pierwsze miejsce, tuż za nimi znalazły się koleżanki z MDP Piaski I, na podium stanęła także drużyna z Bodzewa przed MDP Smogorzewo. W kategorii mężczyzn także najlepszą drużyna okazała się MDP w Piaskach, która zdobyła tak dużą przewagę w sztafecie pożarniczej 400 m z przeszkodami CTIF, że pomimo słabszego występu w ćwiczeniach bojowych, w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce. Wyprzedziła ona MDP Strzelce Wielkie, które z kolei triumfowało w ćwiczeniach bojowych i do końca walczyło o zwycięstwo. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły MDP Godurowo i MDP Smogorzewo. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały drużyny seniorskie. Jako pierwsze zmierzyły się drużyny seniorskie kobiet. Po pierwszej konkurencji prowadziła drużyna z Piasków, z kolei w ćwiczeniach bojowych triumfowało Bodzewo, jednak ostatecznie w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Smogorzewo, która prezentowała wysoki i równy poziom w obu konkurencjach, miejsce drugie zajęło OSP Bodzewo przed OSP Szelejewo. W kategorii seniorskiej mężczyzn wystartowało dziewięć drużyn i w ich rywalizacji nie zabrakło emocji. Po pierwszej konkurencji wydawało się, że prym będą wiodły drużyny z Godurowa, które bardzo dobrze zaprezentowały się w sztafecie, jednak ćwiczenia okazały się chrztem bojowym dla młodych strażaków i zupełnie odmieniły wyniki. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężyło OSP Bodzewo II, przed OSP Godurowo III i OSP Smogorzewo. Za nimi uplasowały się OSP Godurowo I, OSP Bodzewo I, OSP Rębowo oraz OSP Godurowo II i OSP Piaski, które zostały zdyskwalifikowane. Dodatkową atrakcją na zakończenie zawodów były ćwiczenia z musztry. W tej nieobowiązkowej konkurencji najlepsza także drużyna OSP Bodzewo II, która została nagrodzona Pucharem Wójta Gminy Piaski. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Piaski.