Gmina Piaski - Oficjalny serwis internetowy

XXXIV Ogólnopolski Bieg im. bł. Edmunda Bojanowskiego

Dodano dnia 2017-10-19 16:21:33

W sobotę pobiegli wszyscy
288 zawodników stanęło na starcie XXXIV Ogólnopolskim Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego, który odbył się 27 maja w Piaskach. Organizatorem, podobnie jak w poprzednich latach był LZS UKS „Grabonóg”, który w tym roku przygotował dla wszystkich zawodników okolicznościowe medale oraz pakiety startowe. Znalazły się w nich m. in. chusty do biegania typu buff, etui na telefon i bony na posiłek regeneracyjny. Po raz kolejny w biegu głównym wystartował Adam Nowicki z Gostynia i to on triumfował przed reprezentantami Ukrainy. To już trzeci sukces tego młodego zawodnika w naszym biegu. Wprawdzie nie udało się poprawić rekordu trasy, który ustanowił w roku 2015 Kiplimo Stephen wynikiem 0:30,03, ale czas 0:30,06 jest drugim czasem w historii biegu i najlepszym z dotychczasowych występów Adama Nowickiego w naszym biegu. Warto podkreślić, że pogoda nie sprzyjała rekordom, ale wielu zawodników, pomimo wysokiej temperatury, ustanowiło rekordy życiowe. Tuż za Adamem Nowickim na metę wbiegli Ukraińcy Mykola Iukhymchuk i Pawel Olijnyk. Wśród kobiet także dominowały zawodniczki z Ukrainy. Wygrała Natalia Nagirnijak z czasem 0: 37:09. Swietłana Olijnyk i Katsiaryna Ptashuk zajęły miejsce drugie i trzecie. Dla wszystkich uczestników były pamiątkowe medale, dla zwycięzców były puchary, dyplomy i nagrody finansowe. Medalami nagrodzono również wszystkich uczestników Biegu Przedszkolaka, Małego Biegu i Biegu bez Barier.

Najlepszym nauczycielem został Mariusz Tokarczuk z Legnicy, wśród niepełnosprawnych triumfował Bosy Daniel z Kościana, wśród samorządowców najszybszy okazał się Wałkiewicz Paweł z Leszna, wśród wielokrotnych uczestników najszybciej linię mety przekroczył Stańczak Janusz z Poznania, w kategorii najlepszy zawodnik LZS zwyciężył Bosy Daniel z Kościana, wśród mieszkańców Ziemi Gostyńskiej zwyciężył Nowicki Adam, a w kategorii ZSR w Grabonogu Puślecka Katarzyna, najszybszym zawodnikiem z Gminy Piaski został Przybył Rafał.

Tegoroczny bieg został zorganizowany dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Piaski, Powiatu Gostyńskiego oraz sponsorów: Mondi Simet S.A. Piaski, „TORAL” – Techniczno-Handlowa Obsługa Rolnictwa, Elżbieta Krupa – Gostyń, Powiatowy Bank Spółdzielczy – Gostyń, Spółdzielnia Mleczarska - Gostyń, Nadleśnictwo Piaski, „MARWIN” p.h. Mariusz Marciniak – Piaski, KMH Marlena Klupś – Piaski, Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa – Gostyń, Studio Reklamy i Druku „SELECT” – Gostyń, Kancelaria Notarialna Lidia Czemplik – Andrzejewska Gostyń, Ślusarstwo – Zdzisław Dominiak – Piaski, Betoniarnia Sławomir Świtała – Piaski, Chłodnictwo - Jankowiak, Jańczak – Piaski, Niedziela Jarosław – Gabinet Weterynaryjny – Piaski, Szafranek Konrad, Marta i Maciej Brzóstowscy – gabinet stomatologiczny, Nowacki January – salon skuterów, Krenz Piotr – salon meblowy, Szymański Włodzimierz – ślusarstwo, Talaga Aleksander – usługi i handel, Małgorzata Dworczak – sprzedaż dla rolnictwa, Tomaszewski Kazimierz – transport samochodowy, Maria Naskręt – sklep wielobranżowy, Hańć Krzysztof – sprzedaż pasz, Polaszek Mariusz - Zakład Usług Budowlanych „POLKOST”, Przybył Łukasz – skup złomu, Wesoły Marian - Instalatorstwo wodne i gazowe, Maria Grześkowiak – sklep elektryczny, Pawlicki Paweł – sklep mięsny, Teresa Adamczak - sklep „Gwinter”, Niewrzędowski Zdzisław – sklep ogrodniczy, Pietrzyk Mariusz – zakład tapicerski, Szymański Tomasz - sklep „STIHL”, Ilona Byczyńska – biuro rachunkowe, Monika Mucha – sklep wielobranżowy, Sikora Helena - Przychodnia Lekarza Rodzinnego „PIAS-CORDIS”, nagrody rzeczowe przekazał - Warsztat samochodowy „AUTO-MOTO”, a napoje chłodzące – Zdzisław Dominiak i Waldemar Niedziela, kwiaty przekazała Kwiaciarnia Woźna Bożena.

Wszystkich zawodników już dziś zapraszamy w ostatnią sobotę maja 2018 r. na jubileuszowy XXXV Ogólnopolski Bieg im. Bł. Edmunda Bojanowskiego.