[http://strona.piaski-wlkp.pl/]
Gmina Piaski - Oficjalny serwis internetowy

Trasy Nordic Walking


Dodano dnia 2019-11-07 08:23:18

TRASA ZIELONA (łatwiejsza) - 4 km, czas przejścia ok. 50 min. TRASA CZERWONA (trudniejsza) - 10,8 km, czas przejścia ok. 2 godzin. Początek i koniec tras znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa Piaski
TRASA ZIELONA (łatwiejsza)
Długość trasy 4 km, czas przejścia ok. 50 min.
Oznakowana kolorem zielonym pętla prowadzi ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż trasy Piaski - Gostyń. Na końcu lasu skręcamy w prawo, aby dalej pokonać wzniesienie i dotrzeć do skrzyżowania, na lewo droga prowadzi do klasztoru na Św. Górze, my skręcamy w prawo i kierujemy się wzdłuż alejki porośniętej drzewami owocowymi, gdzie mijamy kolejno staw w Drzęczewie II oraz zabudowania po dawnym gospodarstwie rolnym. Maszerując na tej wysokości możemy podziwiać piękną panoramę Piasków. Następnie schodzimy w dół, a dalej prosto chodnikiem wzdłuż domów jednorodzinnych, mijamy po lewej stronie budynek Szkoły Podstawowej w Piaskach i dochodzimy do końca trasy.

TRASA CZERWONA (trudniejsza)
Długość trasy 10,8 km, czas przejścia ok. 2 godzin.
Marsz szlakiem czerwonym zaczynamy po terenach leśnych wokół Nadleśnictwa Piaski. Maszerując głównym duktem mijamy po lewej stronie teren rekreacyjno-sportowy przy Szkole Podstawowej w Piaskach i kierujemy się aż do jego końca, gdzie na skraju lasu skręcamy w prawo, aby po chwili znaleźć się przy drodze Piaski - Smogorzewo. Przechodzimy na drugą stronę ulicy i skręcamy lekko w lewo na drogę szutrową, która prowadzi do lasu. Dalej idziemy prosto głównym duktem 2,6 km i docieramy do skrzyżowania. W pobliżu tego miejsca znajduje się urokliwe miejsce tzw. „Szwajcaria godurowska” z ok. 350-letnim dębem „Kasper”. My skręcamy w lewo do miejscowości Smogorzewo, dalej na skraju lasu, za przystankiem autobusowym ponownie kierujemy się w lewo i maszerujemy do kolejnego skrzyżowania z drogą asfaltową, przy którym znajduje się krzyż. Skręcamy w lewo i wzdłuż lasu idziemy do końca ścieżki, aby następnie skręcić w prawo i kierować się duktem do miejscowości Piaski. Dalej przechodzimy przez drogę asfaltową i wracamy na drogę leśną, którą maszerowaliśmy na początku trasy, aby dotrzeć do końca szlaku.